5 faktów pożyczki studenckiej, o których powinieneś wiedzieć

Wszyscy wiedzą, że uczelnia jest kosztowna. Stało się to krajowym problemem wystarczająco znaczącym, że był to główny punkt rozmowy podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r.

Średnie roczny koszt uczestnictwa w czteroletnim college’u w 2015 roku wyniósł 25 409 USD, zgodnie z National Center for Statistics Statistics. Koszt jest na tyle wysoki, że wiele uczniów i rodzin nie byłoby w stanie sobie na to pozwolić, bez możliwości zaciągania pożyczek studenckich.

Choć pożyczki studenckie mogą być znaczne, nie są one jednakowe. Dla studentów i rodziców, którzy korzystają z pożyczek, aby płacić za czesne i inne wydatki, ważne jest znalezienie wiarygodnego, renomowanego pożyczkodawcy i zrozumienie zobowiązań spłaty kredytu.

Oto niektóre fakty z pożyczki studenckiej, których możesz nie wiedzieć.

To dużo długu

W czerwcu 2010 r. Zadłużenie pożyczki studenckiej przekroczyło zadłużenie z tytułu kart kredytowych w USA, zgodnie z artykułem Deanna Templeton dla Yahoo Finance. „Od tego czasu zaległe zadłużenie pożyczki studenckiej przekroczyło 1 biliona dolarów – co czyni z niej największą formę zadłużenia konsumentów domowych poza kredytami mieszkaniowymi” – napisała.

Upadłość nie jest opcją

Obecne prawo zabrania zarówno federalnych, jak i prywatnych pożyczek studenckich przed zwolnieniem z bankructwa. Jedynym sposobem uzyskania zwolnienia z pożyczek studenckich jest jeśli kredytobiorca jest w stanie udowodnić nadmierne trudności; wymagania dotyczące kwalifikacji są jednak bardzo surowe. W rzeczywistości, spełnienie wymagań nadmiernych trudności jest prawie niemożliwe, więc kredytobiorcy muszą zdać sobie zadłużenia pożyczki studenckiej muszą być zwrócone.

Niektórzy nauczyciele mogą zarobić ulgę pożyczki studenckiej

Według Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych nauczyciele szkół podstawowych i średnich mogą zakwalifikować się do przerwy w ich długach, jeśli uczą pięć kolejnych lat akademickich w obszarach, które obsługują rodziny o niskim dochodzie i spełniają inne kwalifikacje.

„Możesz być uprawniony do przebaczenia na łączną kwotę 17 500 USD z tytułu Twoich bezpośrednio subsydiowanych i niesubsydiowanych pożyczek oraz Twoich subsydiowanych i niesubsydiowanych pożyczek federalnych Stafford”, stwierdził departament.

Jeśli masz pożyczkę z Federalnego Programu Kredytowego Perkinsa, możesz być uprawniony do odstąpienia od pożyczki za nauczanie w pełnym wymiarze godzin w szkole o niskich dochodach lub w nauczaniu w określonych obszarach tematycznych.

Wymagane doradztwo może nie być skuteczne

Wszyscy studenci, którzy zaciągają federalne pożyczki studenckie, muszą ukończyć sesje doradcze przed wypożyczeniem jakichkolwiek pieniędzy i po ich zakończeniu. Większość uczelni korzysta z modułów online oferowanych przez Departament Edukacji. Niestety, moduły są nieporęczne i nieskuteczne, wyjaśnia Ron Lieber w artykule dla The New York Times.

„Moduły są wypełnione zwrotami, takimi jak:” Ukończenie przed przekroczeniem maksymalnego okresu kwalifikowalności chroni bezpośrednie dotowane pożyczki otrzymane z tytułu straty z tytułu odsetek „- napisał Lieber.

„System pomocy finansowej jest bardziej skomplikowany, niż powinien być, a nawet dorośli mają kłopoty z tym. Jak na ziemi możemy spodziewać się mnóstwa nastolatków, żeby to rozwiązać? – spytał Lieber.

Zmień plan płatności

Standardowe plany spłat pożyczki studenckiej opierają się na 10-letniej kadencji. Dla niektórych absolwentów, którzy nie zarabiają dużo pieniędzy lub którzy nie mogli znaleźć pracy w swojej dziedzinie, płatności mogą być większe niż mogą sobie na to pozwolić.

W tych przypadkach poradą departamentu edukacji jest ubieganie się o spłatę dochodów. „Twoje miesięczne płatności będą prawdopodobnie niższe niż w standardowym planie – w rzeczywistości mogą wynosić zaledwie 0 USD miesięcznie – ale prawdopodobnie będziesz płacić więcej i przez dłuższy czas”.

Każdego roku będziesz musiał dostarczyć dokumentację do dochodów swojemu świadczącemu pożyczkę, a kwota kredytu zostanie przeliczona na podstawie Twoich dochodów.

Do tej pory Kongres postanowił nie podejmować działań na rzecz wysokich kosztów kształcenia kolegium i problemów związanych z zadłużeniem studentów. Oznacza to, że obecna sytuacja prawdopodobnie nie zmieni się wkrótce, a uczniowie i rodzice muszą nadal znajdować sposoby na pokrycie kosztów uczelni – w wielu przypadkach za pomocą pożyczek studenckich. Praca z kredytodawcą, którym ufasz jest sposobem na pewność, że Twoje doświadczenie w pożyczaniu studenckim jest dobre.